Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Amstelveen

Nieuwbouw in Amstelveen

Met plek 17 van 342 zit Amstelveen in de bovenste kwart van Nederland: er staat hier meer op stapel dan in de meeste gemeenten.

In de pijplijn
2.259 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
643 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
1.616 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
85 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
162 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
17 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 28% Vergund 72%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Amstelveen28%
Nederland46%

Van de 2.259 woningen in de pijplijn zijn er 643 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 28%. Dat is 17 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

26,6 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 26,6 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Amstelveen gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Amstelveen 1

    2 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    1.207
  2. 02

    Bouwlocatie Amstelveen 2

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    304
  3. 03

    Bouwlocatie Amstelveen 3

    4 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    164
  4. 04

    Bouwlocatie Amstelveen 4

    129 panden · bouwjaar 2023–2025 · op de kaart

    154
  5. 05

    Bouwlocatie Amstelveen 5

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    134
  6. 06

    Bouwlocatie Amstelveen 6

    118 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    118
  7. 07

    Bouwlocatie Amstelveen 7

    2 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    113
  8. 08

    Bouwlocatie Amstelveen 8

    2 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    74
  9. 09

    Bouwlocatie Amstelveen 9

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    58
  10. 10

    Bouwlocatie Amstelveen 10

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    42
  11. 11

    Bouwlocatie Amstelveen 11

    5 panden · bouwjaar 2021–2024 · op de kaart

    19
  12. 12

    Bouwlocatie Amstelveen 12

    1 pand · bouwjaar 2023 · op de kaart

    17

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Amstelveen telt 304 woningen, met de eerste panden uit 2024. Links de luchtfoto uit 2022, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Amstelveen in 2022 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 564.883 m² dak erbij sinds 2015
  • 79 voetbalvelden
  • plek 50 van 339 gemeenten
  • 16 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Amstelveen. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

299688202146259202240742202364038320241482382025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 299 688
2022 462 59
2023 40 742
2024 640 383
2025 148 238

Bouwvergunningen die Amstelveen bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

1.738 berichten in de laatste 12 maanden

155 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Amstelveen — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Amstelveen

In Amstelveen kwamen er sinds 1 januari 2022 5.407 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 1.898.

Inwoners erbij in Amstelveen, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+5.407
Geboren in Nederland−1.898

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Amstelveen0,59
Noord-Holland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

AmstelveenNoord-HollandNederland
Totaal+3.509+99.559+539.536
Geboren in Nederland−1.898−21.107−34.355
Geboren in het buitenland+5.407+120.666+573.891
waarvan in Europa+1.845+51.653+249.895
waarvan buiten Europa+3.562+69.013+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202637,3%24,0%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

AmstelveenNoord-HollandNederland
Huishoudens erbij+1.952+53.884+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,08 → 2,072,05 → 2,032,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd1.14239.702216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,590,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

AmstelveenNoord-HollandNederland
Geboren min overleden−700+6.013−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo−2.490−21.4300
Migratie met het buitenland, saldo+6.692+98.301+468.932

Woningen

AmstelveenNoord-HollandNederland
Woningen op 1 januari 202643.7301.434.8108.344.955
Erbij sinds 2022+1.330+57.860+299.375
Zonder ingeschreven bewoner1.470 (3,4%)44.110 (3,1%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen47,2%50,3%57,1%
Huur van corporatie29,1%31,2%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 470.000 → € 568.000€ 394.000 → € 480.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw2.25957.101233.935
Waarvan in aanbouw64328.280107.441

Ouderen, 1 januari 2026

AmstelveenNoord-HollandNederland
65 jaar of ouder19,6%19,5%21,1%
80 jaar of ouder5,8%4,8%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Amstelveen te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Dijk en Waard 2.361 1.849
Amersfoort 1.898 1.109
Nijmegen 2.798 1.989
Groningen (gemeente) 2.825 2.052
Oss 1.690 798
Breda 2.873 1.060

Een woning zoeken in Amstelveen

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.