Grootste bouwlocaties
Waar in Nederland staan de kranen? Wij groeperen panden die volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen tegelijk in aanbouw of net vergund zijn tot bouwlocaties, en zetten de grootste op een rij. Geen verkoopnamen en geen prijzen — die staan niet in het register. Wel: hoeveel woningen er staan te komen en waar precies.
3.990 locaties in het register. Hieronder de honderd grootste.
| # | Gemeente | Woningen | Panden | Bouwjaar | Kaart |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Amsterdam | 2.350 | 8 | 2022–2026 | tonen |
| 2 | Almere | 2.190 | 18 | 2021–2026 | tonen |
| 3 | Utrecht (gemeente) | 2.049 | 20 | 2024–2026 | tonen |
| 4 | Utrecht (gemeente) | 1.966 | 18 | 2025–2028 | tonen |
| 5 | Rotterdam | 1.748 | 3 | 2024–2025 | tonen |
| 6 | Amsterdam | 1.686 | 6 | 2024–2026 | tonen |
| 7 | Rotterdam | 1.511 | 1 | 2025 | tonen |
| 8 | Amsterdam | 1.461 | 3 | 2019–2025 | tonen |
| 9 | 's-Gravenhage (gemeente) | 1.361 | 8 | 2022–2026 | tonen |
| 10 | 's-Gravenhage (gemeente) | 1.319 | 1 | 2023 | tonen |
| 11 | Rijswijk (ZH.) | 1.298 | 5 | 2025–2026 | tonen |
| 12 | Haarlem | 1.278 | 8 | 2024–2026 | tonen |
| 13 | Eindhoven | 1.241 | 4 | 2024–2026 | tonen |
| 14 | 's-Gravenhage (gemeente) | 1.237 | 2 | 2026 | tonen |
| 15 | Utrecht (gemeente) | 1.219 | 2 | 2026–2027 | tonen |
| 16 | Amstelveen | 1.207 | 2 | 2026 | tonen |
| 17 | Amersfoort | 1.194 | 24 | 2022–2027 | tonen |
| 18 | Dijk en Waard | 1.153 | 7 | 2024–2026 | tonen |
| 19 | Leiden | 1.091 | 3 | 2023–2024 | tonen |
| 20 | 's-Gravenhage (gemeente) | 1.068 | 2 | 2026 | tonen |
| 21 | Rotterdam | 949 | 2 | 2024–2025 | tonen |
| 22 | Rotterdam | 927 | 1 | 2026 | tonen |
| 23 | Amsterdam | 926 | 5 | 2023–2026 | tonen |
| 24 | Utrecht (gemeente) | 914 | 5 | 2026 | tonen |
| 25 | Rijswijk (ZH.) | 883 | 3 | 2023–2025 | tonen |
| 26 | Amsterdam | 848 | 8 | 2023–2026 | tonen |
| 27 | Haarlem | 841 | 1 | 2024 | tonen |
| 28 | Delft | 803 | 1 | 2026 | tonen |
| 29 | Amsterdam | 764 | 150 | 2025–2026 | tonen |
| 30 | Rotterdam | 764 | 2 | 2024–2025 | tonen |
| 31 | Eindhoven | 761 | 3 | 2024 | tonen |
| 32 | Haarlem | 727 | 7 | 2025–2026 | tonen |
| 33 | Groningen (gemeente) | 718 | 5 | 2022–2024 | tonen |
| 34 | Lansingerland | 686 | 422 | 2024–2026 | tonen |
| 35 | Rotterdam | 677 | 1 | 2026 | tonen |
| 36 | Amsterdam | 675 | 1 | 2024 | tonen |
| 37 | Utrecht (gemeente) | 662 | 3 | 2023–2024 | tonen |
| 38 | Haarlem | 640 | 1 | 2025 | tonen |
| 39 | Breda | 625 | 11 | 2024–2026 | tonen |
| 40 | Rotterdam | 620 | 1 | 2023 | tonen |
| 41 | Haarlemmermeer | 619 | 2 | 2024 | tonen |
| 42 | Amsterdam | 615 | 1 | 2021 | tonen |
| 43 | Nijmegen | 613 | 1 | 2024 | tonen |
| 44 | Leiden | 609 | 1 | 2026 | tonen |
| 45 | Leiden | 602 | 2 | 2021 | tonen |
| 46 | Amsterdam | 577 | 4 | 2025 | tonen |
| 47 | Zaanstad | 568 | 3 | 2022 | tonen |
| 48 | Amsterdam | 561 | 48 | 2019–2026 | tonen |
| 49 | 's-Gravenhage (gemeente) | 561 | 1 | 2022 | tonen |
| 50 | Rijswijk (ZH.) | 559 | 21 | 2027 | tonen |
| 51 | Tilburg | 555 | 20 | 2025–2026 | tonen |
| 52 | Eindhoven | 552 | 4 | 2022–2026 | tonen |
| 53 | Rotterdam | 551 | 4 | 2026 | tonen |
| 54 | Eindhoven | 551 | 4 | 2023–2025 | tonen |
| 55 | Utrecht (gemeente) | 550 | 2 | 2023 | tonen |
| 56 | Amsterdam | 545 | 6 | 2025–2026 | tonen |
| 57 | Amsterdam | 544 | 4 | 2024–2026 | tonen |
| 58 | Amsterdam | 542 | 1 | 2022 | tonen |
| 59 | Schiedam | 536 | 2 | 2025–2026 | tonen |
| 60 | Eindhoven | 533 | 11 | 2025–2026 | tonen |
| 61 | Utrecht (gemeente) | 527 | 4 | 2023–2025 | tonen |
| 62 | Almere | 516 | 131 | 2025–2026 | tonen |
| 63 | Nissewaard | 504 | 4 | 2026 | tonen |
| 64 | Stichtse Vecht | 503 | 2 | 2024 | tonen |
| 65 | Stichtse Vecht | 494 | 2 | 2026 | tonen |
| 66 | 's-Gravenhage (gemeente) | 485 | 4 | 2023–2026 | tonen |
| 67 | Purmerend | 483 | 1 | 2025 | tonen |
| 68 | Veenendaal | 479 | 343 | 2025–2027 | tonen |
| 69 | Alkmaar | 478 | 155 | 2022–2026 | tonen |
| 70 | Diemen | 473 | 1 | 2025 | tonen |
| 71 | Nijmegen | 465 | 6 | 2024–2026 | tonen |
| 72 | Utrecht (gemeente) | 463 | 14 | 2025 | tonen |
| 73 | Amsterdam | 462 | 1 | 2026 | tonen |
| 74 | Ouder-Amstel | 462 | 1 | 2024 | tonen |
| 75 | Amsterdam | 459 | 2 | 2025–2026 | tonen |
| 76 | Hendrik-Ido-Ambacht | 459 | 240 | 2025–2027 | tonen |
| 77 | Alkmaar | 458 | 2 | 2026 | tonen |
| 78 | Zaanstad | 457 | 1 | 2022 | tonen |
| 79 | 's-Gravenhage (gemeente) | 450 | 2 | 2023–2025 | tonen |
| 80 | 's-Gravenhage (gemeente) | 449 | 1 | 2026 | tonen |
| 81 | Diemen | 445 | 2 | 2024–2026 | tonen |
| 82 | Breda | 443 | 66 | 2023–2026 | tonen |
| 83 | Harderwijk | 440 | 95 | 2025–2026 | tonen |
| 84 | Rotterdam | 437 | 1 | 2023 | tonen |
| 85 | Rotterdam | 436 | 1 | 2025 | tonen |
| 86 | Haarlem | 435 | 1 | 2022 | tonen |
| 87 | Nijmegen | 428 | 5 | 2025–2026 | tonen |
| 88 | Eindhoven | 428 | 2 | 2023–2025 | tonen |
| 89 | 's-Hertogenbosch | 414 | 4 | 2024 | tonen |
| 90 | Amsterdam | 413 | 1 | 2022 | tonen |
| 91 | 's-Gravenhage (gemeente) | 409 | 1 | 2018 | tonen |
| 92 | Tilburg | 409 | 4 | 2025–2026 | tonen |
| 93 | Amsterdam | 408 | 3 | 2026 | tonen |
| 94 | Amsterdam | 402 | 1 | 2025 | tonen |
| 95 | Eindhoven | 402 | 22 | 2026 | tonen |
| 96 | Amsterdam | 401 | 1 | 2025 | tonen |
| 97 | Zeewolde | 393 | 320 | 2025–2026 | tonen |
| 98 | Utrecht (gemeente) | 391 | 2 | 2024 | tonen |
| 99 | Lansingerland | 391 | 261 | 2024–2026 | tonen |
| 100 | Amsterdam | 386 | 293 | 2023–2025 | tonen |
Een bouwlocatie is hier een groep panden binnen ongeveer 150 meter van elkaar die tegelijk in aanbouw of vergund is. Dat valt vaak samen met wat een ontwikkelaar een project noemt, maar niet altijd: twee projecten naast elkaar tellen wij als één locatie, en een project dat over de gemeentegrens loopt splitsen wij. Namen en prijzen staan er niet in — die zitten niet in de BAG.
Niet alleen woningen. In Waar Nederland volgebouwd wordt hebben we voor tien industriegebieden uitgerekend hoeveel vierkante meter dak er sinds 2015 bij kwam. Op Moerdijk is 47 procent van alles wat er nu staat in die tien jaar neergezet.