Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Baarn

Nieuwbouw in Baarn

Baarn staat op plek 224 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
185 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
125 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
60 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
31 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
0 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
224 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 68% Vergund 32%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Baarn68%
Nederland46%

Van de 185 woningen in de pijplijn zijn er 125 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 68%. Dat is 22 procentpunt hoger dan het landelijk gemiddelde van 46%: hier blijft minder plan op papier liggen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

6,0 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 6,0 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Baarn gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Baarn 1

    3 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    60
  2. 02

    Bouwlocatie Baarn 2

    16 panden · bouwjaar 2023–2025 · op de kaart

    39
  3. 03

    Bouwlocatie Baarn 3

    15 panden · bouwjaar 2023–2025 · op de kaart

    30
  4. 04

    Bouwlocatie Baarn 4

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    18
  5. 05

    Bouwlocatie Baarn 5

    2 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    11
  6. 06

    Bouwlocatie Baarn 6

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    10
  7. 07

    Bouwlocatie Baarn 7

    5 panden · bouwjaar 2024 · op de kaart

    5
  8. 08

    Bouwlocatie Baarn 8

    3 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    3

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Baarn telt 60 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Baarn in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 99.000 m² dak erbij sinds 2015
  • 14 voetbalvelden
  • plek 258 van 339 gemeenten
  • 1 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Baarn. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

60302021244720229215202315942024131032025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 60 30
2022 24 47
2023 92 15
2024 15 94
2025 13 103

Bouwvergunningen die Baarn bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

579 berichten in de laatste 12 maanden

39 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Baarn — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Baarn

In Baarn kwamen er sinds 1 januari 2022 532 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 27.

Inwoners erbij in Baarn, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+532
Geboren in Nederland+27

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Baarn0,82
Utrecht0,69
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

BaarnUtrechtNederland
Totaal+559+45.231+539.536
Geboren in Nederland+27+5.720−34.355
Geboren in het buitenland+532+39.511+573.891
waarvan in Europa+196+14.292+249.895
waarvan buiten Europa+336+25.219+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202611,7%15,4%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

BaarnUtrechtNederland
Huishoudens erbij+159+25.557+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,13 → 2,112,18 → 2,152,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd13117.754216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,820,690,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

BaarnUtrechtNederland
Geboren min overleden−433+8.331−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+531+9.5170
Migratie met het buitenland, saldo+210+21.495+468.932

Woningen

BaarnUtrechtNederland
Woningen op 1 januari 202612.065625.9908.344.955
Erbij sinds 2022+300+24.895+299.375
Zonder ingeschreven bewoner300 (2,5%)14.650 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen61,6%57,8%57,1%
Huur van corporatie25,0%26,8%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 410.000 → € 508.000€ 382.000 → € 480.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw18521.818233.935
Waarvan in aanbouw1258.020107.441

Ouderen, 1 januari 2026

BaarnUtrechtNederland
65 jaar of ouder25,8%18,8%21,1%
80 jaar of ouder7,3%4,7%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Baarn te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Tytsjerksteradiel 186 94
Rhenen 183 43
Stadskanaal 187 91
Wassenaar 183 90
Haaksbergen 188 24
Heeze-Leende 188 83

Een woning zoeken in Baarn

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.