Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Dalfsen

Nieuwbouw in Dalfsen

Dalfsen staat op plek 261 van 342. Er wordt hier weinig gebouwd vergeleken met de rest van het land.

In de pijplijn
144 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
66 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
78 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
148 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
0 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
261 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

Officiële projectinformatie: Oosterdalfsen bij de gemeente Dalfsen · Bouwkavels Dalfsen.

In aanbouw 46% Vergund 54%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Dalfsen46%
Nederland46%

Van de 144 woningen in de pijplijn zijn er 66 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 46%. Dat ligt vrijwel op het landelijk gemiddelde van 46%.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

1,0 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 1,0 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Dalfsen gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Dalfsen 1

    46 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    46
  2. 02

    Bouwlocatie Dalfsen 2

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    25
  3. 03

    Bouwlocatie Dalfsen 3

    20 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    20
  4. 04

    Bouwlocatie Dalfsen 4

    6 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    11
  5. 05

    Bouwlocatie Dalfsen 5

    6 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    6
  6. 06

    Bouwlocatie Dalfsen 6

    5 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    5
  7. 07

    Bouwlocatie Dalfsen 7

    3 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    3

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Dalfsen telt 46 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Dalfsen in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 499.991 m² dak erbij sinds 2015
  • 70 voetbalvelden
  • plek 261 van 339 gemeenten
  • 2 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Dalfsen. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

10611520211972462022106472023146802024178582025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 106 115
2022 197 246
2023 106 47
2024 146 80
2025 178 58

Bouwvergunningen die Dalfsen bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

727 berichten in de laatste 12 maanden

64 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Wie erbij komt in Dalfsen

In Dalfsen kwamen er sinds 1 januari 2022 853 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 249.

Inwoners erbij in Dalfsen, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+853
Geboren in Nederland+249

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Dalfsen0,99
Overijssel0,87
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

DalfsenOverijsselNederland
Totaal+1.102+30.465+539.536
Geboren in Nederland+249+3.074−34.355
Geboren in het buitenland+853+27.391+573.891
waarvan in Europa+433+12.666+249.895
waarvan buiten Europa+420+14.725+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20266,5%11,0%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

DalfsenOverijsselNederland
Huishoudens erbij+452+14.881+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,43 → 2,392,23 → 2,212,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd44912.885216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,990,870,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

DalfsenOverijsselNederland
Geboren min overleden−59−1.633−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+517+9.9920
Migratie met het buitenland, saldo+427+15.659+468.932

Woningen

DalfsenOverijsselNederland
Woningen op 1 januari 202612.775536.6408.344.955
Erbij sinds 2022+615+18.080+299.375
Zonder ingeschreven bewoner290 (2,3%)12.230 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen74,4%61,2%57,1%
Huur van corporatie17,2%26,8%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 356.000 → € 455.000€ 280.000 → € 356.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw1449.339233.935
Waarvan in aanbouw665.395107.441

Ouderen, 1 januari 2026

DalfsenOverijsselNederland
65 jaar of ouder23,5%21,4%21,1%
80 jaar of ouder6,1%5,4%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Dalfsen te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Tubbergen 144 98
Ommen 145 72
Woensdrecht 143 31
Kapelle 142 109
Mook en Middelaar 142 73
Olst-Wijhe 141 28

Een woning zoeken in Dalfsen

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.