Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Druten

Nieuwbouw in Druten

Druten staat op plek 143 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
348 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
271 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
77 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
97 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
3 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
143 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 78% Vergund 22%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Druten78%
Nederland46%

Van de 348 woningen in de pijplijn zijn er 271 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 78%. Dat is 32 procentpunt hoger dan het landelijk gemiddelde van 46%: hier blijft minder plan op papier liggen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

3,6 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 3,6 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Druten gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Druten 1

    44 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    115
  2. 02

    Bouwlocatie Druten 2

    3 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    54
  3. 03

    Bouwlocatie Druten 3

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    49
  4. 04

    Bouwlocatie Druten 4

    38 panden · bouwjaar 2024–2025 · op de kaart

    38
  5. 05

    Bouwlocatie Druten 5

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    28
  6. 06

    Bouwlocatie Druten 6

    4 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    4
  7. 07

    Bouwlocatie Druten 7

    3 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    3

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Druten telt 115 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Druten in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 216.694 m² dak erbij sinds 2015
  • 30 voetbalvelden
  • plek 161 van 339 gemeenten
  • 2 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Druten. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

1358920218790202226204202323125920241151512025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 135 89
2022 87 90
2023 26 204
2024 231 259
2025 115 151

Bouwvergunningen die Druten bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

129 berichten in de laatste 12 maanden

9 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Wie erbij komt in Druten

In Druten kwamen er sinds 1 januari 2022 544 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 297.

Inwoners erbij in Druten, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+544
Geboren in Nederland+297

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Druten0,76
Gelderland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

DrutenGelderlandNederland
Totaal+841+62.877+539.536
Geboren in Nederland+297+13.588−34.355
Geboren in het buitenland+544+49.289+573.891
waarvan in Europa+244+20.412+249.895
waarvan buiten Europa+300+28.877+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20269,1%11,2%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

DrutenGelderlandNederland
Huishoudens erbij+451+32.786+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,33 → 2,272,19 → 2,162,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd34424.129216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,760,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

DrutenGelderlandNederland
Geboren min overleden−42−5.463−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+363+19.6720
Migratie met het buitenland, saldo+256+36.832+468.932

Woningen

DrutenGelderlandNederland
Woningen op 1 januari 20268.850965.8258.344.955
Erbij sinds 2022+505+33.710+299.375
Zonder ingeschreven bewoner175 (2,0%)19.565 (2,0%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen65,6%61,0%57,1%
Huur van corporatie22,3%26,5%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 313.000 → € 393.000€ 310.000 → € 398.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw34820.306233.935
Waarvan in aanbouw27110.241107.441

Ouderen, 1 januari 2026

DrutenGelderlandNederland
65 jaar of ouder22,4%22,4%21,1%
80 jaar of ouder5,0%5,5%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Druten te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Utrechtse Heuvelrug 347 66
Woerden 347 211
De Ronde Venen 345 142
Katwijk 352 252
Oisterwijk 340 166
West Maas en Waal 339 127

Een woning zoeken in Druten

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.