Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Etten-Leur

Nieuwbouw in Etten-Leur

Etten-Leur staat op plek 204 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
226 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
103 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
123 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
77 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
1 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
204 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 46% Vergund 54%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Etten-Leur46%
Nederland46%

Van de 226 woningen in de pijplijn zijn er 103 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 46%. Dat ligt vrijwel op het landelijk gemiddelde van 46%.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

2,9 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 2,9 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Etten-Leur gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Etten-Leur 1

    2 panden · bouwjaar 2024–2025 · op de kaart

    75
  2. 02

    Bouwlocatie Etten-Leur 2

    1 pand · bouwjaar 2023 · op de kaart

    60
  3. 03

    Bouwlocatie Etten-Leur 3

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    35
  4. 04

    Bouwlocatie Etten-Leur 4

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    24
  5. 05

    Bouwlocatie Etten-Leur 5

    15 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    15
  6. 06

    Bouwlocatie Etten-Leur 6

    6 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    6
  7. 07

    Bouwlocatie Etten-Leur 7

    5 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    5
  8. 08

    Bouwlocatie Etten-Leur 8

    3 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    3

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Etten-Leur telt 35 woningen, met de eerste panden uit 2026. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Etten-Leur in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 711.327 m² dak erbij sinds 2015
  • 100 voetbalvelden
  • plek 57 van 339 gemeenten
  • 15 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Etten-Leur. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

124432202146782202236220120232062192024119552025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 124 432
2022 467 82
2023 362 201
2024 206 219
2025 119 55

Bouwvergunningen die Etten-Leur bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

42 berichten in de laatste 12 maanden

8 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Wie erbij komt in Etten-Leur

In Etten-Leur kwamen er sinds 1 januari 2022 1.422 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 543.

Inwoners erbij in Etten-Leur, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+1.422
Geboren in Nederland+543

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Etten-Leur0,95
Noord-Brabant0,76
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Etten-LeurNoord-BrabantNederland
Totaal+1.965+84.081+539.536
Geboren in Nederland+543−3.637−34.355
Geboren in het buitenland+1.422+87.718+573.891
waarvan in Europa+661+39.697+249.895
waarvan buiten Europa+761+48.021+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202613,3%15,1%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

Etten-LeurNoord-BrabantNederland
Huishoudens erbij+1.093+46.256+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,28 → 2,232,16 → 2,132,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd1.03535.072216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,950,760,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

Etten-LeurNoord-BrabantNederland
Geboren min overleden−151−6.817−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+1.125−18.8770
Migratie met het buitenland, saldo+328+96.843+468.932

Woningen

Etten-LeurNoord-BrabantNederland
Woningen op 1 januari 202620.4701.213.4608.344.955
Erbij sinds 2022+1.220+49.045+299.375
Zonder ingeschreven bewoner330 (1,6%)27.650 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen63,7%61,0%57,1%
Huur van corporatie27,4%26,9%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 311.000 → € 377.000€ 323.000 → € 406.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw22634.208233.935
Waarvan in aanbouw10317.545107.441

Ouderen, 1 januari 2026

Etten-LeurNoord-BrabantNederland
65 jaar of ouder22,6%22,0%21,1%
80 jaar of ouder5,5%5,6%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Etten-Leur te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Heerde 226 94
Moerdijk 228 69
Houten 229 109
Heerenveen 234 119
Wijchen 235 219
Bunschoten 215 63

Een woning zoeken in Etten-Leur

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.