Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Haarlem

Nieuwbouw in Haarlem

Haarlem staat op plek 6 van 342 gemeenten qua omvang van de pijplijn. Dat is landelijk gezien veel.

In de pijplijn
5.643 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
2.256 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
3.387 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
109 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
26 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
6 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 40% Vergund 60%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Haarlem40%
Nederland46%

Van de 5.643 woningen in de pijplijn zijn er 2.256 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 40%. Dat is 6 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Waar er in Haarlem gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Haarlem 1

    8 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    1.278
  2. 02

    Bouwlocatie Haarlem 2

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    841
  3. 03

    Bouwlocatie Haarlem 3

    7 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    727
  4. 04

    Bouwlocatie Haarlem 4

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    640
  5. 05

    Bouwlocatie Haarlem 5

    1 pand · bouwjaar 2022 · op de kaart

    435
  6. 06

    Bouwlocatie Haarlem 6

    4 panden · bouwjaar 2022–2024 · op de kaart

    298
  7. 07

    Bouwlocatie Haarlem 7

    2 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    274
  8. 08

    Bouwlocatie Haarlem 8

    5 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    167
  9. 09

    Bouwlocatie Haarlem 9

    32 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    167
  10. 10

    Bouwlocatie Haarlem 10

    29 panden · bouwjaar 2019–2025 · op de kaart

    166
  11. 11

    Bouwlocatie Haarlem 11

    3 panden · bouwjaar 2023–2026 · op de kaart

    137
  12. 12

    Bouwlocatie Haarlem 12

    3 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    135

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Haarlem telt 1.278 woningen, met de eerste panden uit 2024. Links de luchtfoto uit 2022, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Haarlem in 2022 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 608.762 m² dak erbij sinds 2015
  • 85 voetbalvelden
  • plek 22 van 339 gemeenten
  • 11 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Haarlem. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

510880202124894820221.13131420238532.82720242411.7522025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 510 880
2022 248 948
2023 1.131 314
2024 853 2.827
2025 241 1.752

Bouwvergunningen die Haarlem bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

2.896 berichten in de laatste 12 maanden

227 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Haarlem — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Haarlem

In Haarlem kwamen er sinds 1 januari 2022 8.731 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 2.731.

Inwoners erbij in Haarlem, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+8.731
Geboren in Nederland−2.731

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Haarlem0,75
Noord-Holland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

HaarlemNoord-HollandNederland
Totaal+6.000+99.559+539.536
Geboren in Nederland−2.731−21.107−34.355
Geboren in het buitenland+8.731+120.666+573.891
waarvan in Europa+3.693+51.653+249.895
waarvan buiten Europa+5.038+69.013+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202622,9%24,0%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

HaarlemNoord-HollandNederland
Huishoudens erbij+2.978+53.884+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,05 → 2,042,05 → 2,032,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd2.23239.702216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,750,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

HaarlemNoord-HollandNederland
Geboren min overleden+664+6.013−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+1.866−21.4300
Migratie met het buitenland, saldo+3.340+98.301+468.932

Woningen

HaarlemNoord-HollandNederland
Woningen op 1 januari 202680.5901.434.8108.344.955
Erbij sinds 2022+3.090+57.860+299.375
Zonder ingeschreven bewoner2.280 (2,8%)44.110 (3,1%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen52,5%50,3%57,1%
Huur van corporatie28,4%31,2%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 417.000 → € 505.000€ 394.000 → € 480.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw5.64357.101233.935
Waarvan in aanbouw2.25628.280107.441

Ouderen, 1 januari 2026

HaarlemNoord-HollandNederland
65 jaar of ouder17,9%19,5%21,1%
80 jaar of ouder4,4%4,8%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Haarlem te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Zaanstad 4.564 1.982
Eindhoven 6.964 4.398
Almere 3.504 1.729
Leiden 3.295 2.537
Tilburg 3.295 1.923
Rijswijk (ZH.) 3.224 1.314

Een woning zoeken in Haarlem

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.