Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Heerlen

Nieuwbouw in Heerlen

Met plek 59 van 342 zit Heerlen in de bovenste kwart van Nederland: er staat hier meer op stapel dan in de meeste gemeenten.

In de pijplijn
771 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
276 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
495 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
103 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
7 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
59 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 36% Vergund 64%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Heerlen36%
Nederland46%

Van de 771 woningen in de pijplijn zijn er 276 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 36%. Dat is 10 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

7,5 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 7,5 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Heerlen gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Heerlen 1

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    206
  2. 02

    Bouwlocatie Heerlen 2

    5 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    163
  3. 03

    Bouwlocatie Heerlen 3

    132 panden · bouwjaar 2024 · op de kaart

    132
  4. 04

    Bouwlocatie Heerlen 4

    60 panden · bouwjaar 2015–2026 · op de kaart

    69
  5. 05

    Bouwlocatie Heerlen 5

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    42
  6. 06

    Bouwlocatie Heerlen 6

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    24
  7. 07

    Bouwlocatie Heerlen 7

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    24
  8. 08

    Bouwlocatie Heerlen 8

    22 panden · bouwjaar 2010–2025 · op de kaart

    22
  9. 09

    Bouwlocatie Heerlen 9

    21 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    21
  10. 10

    Bouwlocatie Heerlen 10

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    16
  11. 11

    Bouwlocatie Heerlen 11

    10 panden · bouwjaar 2024 · op de kaart

    10
  12. 12

    Bouwlocatie Heerlen 12

    8 panden · bouwjaar 2022–2024 · op de kaart

    8

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Heerlen telt 206 woningen, met de eerste panden uit 2024. Links de luchtfoto uit 2022, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Heerlen in 2022 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 642.359 m² dak erbij sinds 2015
  • 90 voetbalvelden
  • plek 46 van 339 gemeenten
  • 22 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Heerlen. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

9644202116499202219122920231234942024652292025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 96 44
2022 164 99
2023 191 229
2024 123 494
2025 65 229

Bouwvergunningen die Heerlen bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

711 berichten in de laatste 12 maanden

71 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Heerlen — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Heerlen

In Heerlen kwamen er sinds 1 januari 2022 3.105 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 2.186.

Inwoners erbij in Heerlen, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+3.105
Geboren in Nederland−2.186

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Heerlen1,05
Limburg0,64
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

HeerlenLimburgNederland
Totaal+919+20.072+539.536
Geboren in Nederland−2.186−16.509−34.355
Geboren in het buitenland+3.105+36.581+573.891
waarvan in Europa+1.435+20.050+249.895
waarvan buiten Europa+1.670+16.531+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202618,2%15,7%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

HeerlenLimburgNederland
Huishoudens erbij+455+14.673+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte1,87 → 1,862,04 → 2,012,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd4789.360216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden1,050,640,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

HeerlenLimburgNederland
Geboren min overleden−1.422−13.402−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+901+9.5030
Migratie met het buitenland, saldo+1.215+21.085+468.932

Woningen

HeerlenLimburgNederland
Woningen op 1 januari 202646.845554.6608.344.955
Erbij sinds 2022+575+14.225+299.375
Zonder ingeschreven bewoner1.595 (3,4%)15.600 (2,8%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen46,6%60,1%57,1%
Huur van corporatie36,3%25,7%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 170.000 → € 214.000€ 246.000 → € 311.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw7717.975233.935
Waarvan in aanbouw2762.484107.441

Ouderen, 1 januari 2026

HeerlenLimburgNederland
65 jaar of ouder25,2%26,2%21,1%
80 jaar of ouder6,6%6,8%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Heerlen te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Land van Cuijk 771 389
Sittard-Geleen 765 38
Capelle aan den IJssel 751 715
Voorne aan Zee 750 198
Deventer 800 523
Eemsdelta 801 237

Een woning zoeken in Heerlen

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.