Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Kerkrade

Nieuwbouw in Kerkrade

Kerkrade staat op plek 141 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
359 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
141 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
218 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
56 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
1 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
141 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 39% Vergund 61%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Kerkrade39%
Nederland46%

Van de 359 woningen in de pijplijn zijn er 141 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 39%. Dat is 7 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

6,4 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 6,4 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Kerkrade gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Kerkrade 1

    2 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    64
  2. 02

    Bouwlocatie Kerkrade 2

    12 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    60
  3. 03

    Bouwlocatie Kerkrade 3

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    49
  4. 04

    Bouwlocatie Kerkrade 4

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    46
  5. 05

    Bouwlocatie Kerkrade 5

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    42
  6. 06

    Bouwlocatie Kerkrade 6

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    28
  7. 07

    Bouwlocatie Kerkrade 7

    10 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    10
  8. 08

    Bouwlocatie Kerkrade 8

    10 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    10
  9. 09

    Bouwlocatie Kerkrade 9

    7 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    7
  10. 10

    Bouwlocatie Kerkrade 10

    6 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    6
  11. 11

    Bouwlocatie Kerkrade 11

    4 panden · bouwjaar 2002 · op de kaart

    4
  12. 12

    Bouwlocatie Kerkrade 12

    4 panden · bouwjaar 2024 · op de kaart

    4

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Kerkrade telt 46 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Kerkrade in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 514.006 m² dak erbij sinds 2015
  • 72 voetbalvelden
  • plek 17 van 339 gemeenten
  • 19 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Kerkrade. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

6951202147692022562202313810320241772322025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 69 51
2022 47 69
2023 5 62
2024 138 103
2025 177 232

Bouwvergunningen die Kerkrade bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

368 berichten in de laatste 12 maanden

20 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Kerkrade — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Kerkrade

In Kerkrade kwamen er sinds 1 januari 2022 1.475 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 975.

Inwoners erbij in Kerkrade, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+1.475
Geboren in Nederland−975

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Kerkrade4,32
Limburg0,64
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

KerkradeLimburgNederland
Totaal+500+20.072+539.536
Geboren in Nederland−975−16.509−34.355
Geboren in het buitenland+1.475+36.581+573.891
waarvan in Europa+852+20.050+249.895
waarvan buiten Europa+623+16.531+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202620,6%15,7%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

KerkradeLimburgNederland
Huishoudens erbij+44+14.673+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte1,93 → 1,932,04 → 2,012,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd1909.360216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden4,320,640,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

KerkradeLimburgNederland
Geboren min overleden−990−13.402−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+415+9.5030
Migratie met het buitenland, saldo+754+21.085+468.932

Woningen

KerkradeLimburgNederland
Woningen op 1 januari 202624.225554.6608.344.955
Erbij sinds 2022+225+14.225+299.375
Zonder ingeschreven bewoner830 (3,4%)15.600 (2,8%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen52,9%60,1%57,1%
Huur van corporatie32,0%25,7%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 171.000 → € 214.000€ 246.000 → € 311.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw3597.975233.935
Waarvan in aanbouw1412.484107.441

Ouderen, 1 januari 2026

KerkradeLimburgNederland
65 jaar of ouder27,4%26,2%21,1%
80 jaar of ouder6,8%6,8%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Kerkrade te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Koggenland 362 22
Tholen 362 103
Winterswijk 362 83
Hoogeveen 364 82
Nuenen, Gerwen en Nederwetten 364 204
Katwijk 352 252

Een woning zoeken in Kerkrade

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.