Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Loon op Zand

Nieuwbouw in Loon op Zand

Loon op Zand staat op plek 97 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
509 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
209 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
300 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
43 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
0 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
97 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 41% Vergund 59%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Loon op Zand41%
Nederland46%

Van de 509 woningen in de pijplijn zijn er 209 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 41%. Dat is 5 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

11,8 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 11,8 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Loon op Zand gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Loon op Zand 1

    20 panden · bouwjaar 2026–2027 · op de kaart

    144
  2. 02

    Bouwlocatie Loon op Zand 2

    83 panden · bouwjaar 2027 · op de kaart

    144
  3. 03

    Bouwlocatie Loon op Zand 3

    80 panden · bouwjaar 2023–2027 · op de kaart

    137
  4. 04

    Bouwlocatie Loon op Zand 4

    10 panden · bouwjaar 2026–2027 · op de kaart

    92
  5. 05

    Bouwlocatie Loon op Zand 5

    39 panden · bouwjaar 2027 · op de kaart

    87
  6. 06

    Bouwlocatie Loon op Zand 6

    5 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    80
  7. 07

    Bouwlocatie Loon op Zand 7

    45 panden · bouwjaar 2025–2027 · op de kaart

    61
  8. 08

    Bouwlocatie Loon op Zand 8

    56 panden · bouwjaar 2026–2027 · op de kaart

    56
  9. 09

    Bouwlocatie Loon op Zand 9

    48 panden · bouwjaar 2025–2027 · op de kaart

    48
  10. 10

    Bouwlocatie Loon op Zand 10

    2 panden · bouwjaar 2027 · op de kaart

    36
  11. 11

    Bouwlocatie Loon op Zand 11

    8 panden · bouwjaar 2027 · op de kaart

    30
  12. 12

    Bouwlocatie Loon op Zand 12

    20 panden · bouwjaar 2027 · op de kaart

    30

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Loon op Zand telt 137 woningen, met de eerste panden uit 2023. Links de luchtfoto uit 2021, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Loon op Zand in 2021 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 346.411 m² dak erbij sinds 2015
  • 49 voetbalvelden
  • plek 136 van 339 gemeenten
  • 1 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Loon op Zand. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

89582021541202282123202364192024423002025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 89 58
2022 54 1
2023 82 123
2024 64 19
2025 42 300

Bouwvergunningen die Loon op Zand bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

447 berichten in de laatste 12 maanden

33 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Loon op Zand — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Loon op Zand

In Loon op Zand kwamen er sinds 1 januari 2022 417 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 74.

Inwoners erbij in Loon op Zand, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+417
Geboren in Nederland−74

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Loon op Zand0,85
Noord-Brabant0,76
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Loon op ZandNoord-BrabantNederland
Totaal+343+84.081+539.536
Geboren in Nederland−74−3.637−34.355
Geboren in het buitenland+417+87.718+573.891
waarvan in Europa+220+39.697+249.895
waarvan buiten Europa+197+48.021+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20268,6%15,1%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

Loon op ZandNoord-BrabantNederland
Huishoudens erbij+236+46.256+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,27 → 2,252,16 → 2,132,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd20035.072216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,850,760,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

Loon op ZandNoord-BrabantNederland
Geboren min overleden−180−6.817−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+333−18.8770
Migratie met het buitenland, saldo+230+96.843+468.932

Woningen

Loon op ZandNoord-BrabantNederland
Woningen op 1 januari 202610.6951.213.4608.344.955
Erbij sinds 2022+205+49.045+299.375
Zonder ingeschreven bewoner200 (1,9%)27.650 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen65,4%61,0%57,1%
Huur van corporatie23,1%26,9%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 312.000 → € 405.000€ 323.000 → € 406.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw50934.208233.935
Waarvan in aanbouw20917.545107.441

Ouderen, 1 januari 2026

Loon op ZandNoord-BrabantNederland
65 jaar of ouder24,9%22,0%21,1%
80 jaar of ouder6,5%5,6%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Loon op Zand te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Tiel 509 340
De Fryske Marren 502 96
Schagen 499 64
Kaag en Braassem 521 53
Assen 496 392
Overbetuwe 524 121

Een woning zoeken in Loon op Zand

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.