Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Neder-Betuwe

Nieuwbouw in Neder-Betuwe

Neder-Betuwe staat op plek 106 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
470 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
172 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
298 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
55 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
0 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
106 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 37% Vergund 63%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Neder-Betuwe37%
Nederland46%

Van de 470 woningen in de pijplijn zijn er 172 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 37%. Dat is 9 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

8,5 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 8,5 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Neder-Betuwe gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Neder-Betuwe 1

    37 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    208
  2. 02

    Bouwlocatie Neder-Betuwe 2

    128 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    135
  3. 03

    Bouwlocatie Neder-Betuwe 3

    40 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    59
  4. 04

    Bouwlocatie Neder-Betuwe 4

    24 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    57
  5. 05

    Bouwlocatie Neder-Betuwe 5

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    27
  6. 06

    Bouwlocatie Neder-Betuwe 6

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    13

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Neder-Betuwe telt 208 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Neder-Betuwe in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 442.614 m² dak erbij sinds 2015
  • 62 voetbalvelden
  • plek 126 van 339 gemeenten
  • 9 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Neder-Betuwe. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

10522420218680202213925202394712024672492025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 105 224
2022 86 80
2023 139 25
2024 94 71
2025 67 249

Bouwvergunningen die Neder-Betuwe bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

172 berichten in de laatste 12 maanden

1 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Wie erbij komt in Neder-Betuwe

In Neder-Betuwe kwamen er sinds 1 januari 2022 324 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 569.

Inwoners erbij in Neder-Betuwe, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+324
Geboren in Nederland+569

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Neder-Betuwe1,32
Gelderland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Neder-BetuweGelderlandNederland
Totaal+893+62.877+539.536
Geboren in Nederland+569+13.588−34.355
Geboren in het buitenland+324+49.289+573.891
waarvan in Europa+97+20.412+249.895
waarvan buiten Europa+227+28.877+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20267,3%11,2%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

Neder-BetuweGelderlandNederland
Huishoudens erbij+242+32.786+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,62 → 2,632,19 → 2,162,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd31924.129216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden1,320,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

Neder-BetuweGelderlandNederland
Geboren min overleden+461−5.463−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+51+19.6720
Migratie met het buitenland, saldo+240+36.832+468.932

Woningen

Neder-BetuweGelderlandNederland
Woningen op 1 januari 20269.450965.8258.344.955
Erbij sinds 2022+430+33.710+299.375
Zonder ingeschreven bewoner225 (2,4%)19.565 (2,0%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen66,2%61,0%57,1%
Huur van corporatie27,8%26,5%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 308.000 → € 393.000€ 310.000 → € 398.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw47020.306233.935
Waarvan in aanbouw17210.241107.441

Ouderen, 1 januari 2026

Neder-BetuweGelderlandNederland
65 jaar of ouder18,2%22,4%21,1%
80 jaar of ouder4,0%5,5%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Neder-Betuwe te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Soest 472 210
Súdwest-Fryslân 467 250
Oldebroek 465 295
Bergen op Zoom 464 178
Drimmelen 464 221
Deurne 463 259

Een woning zoeken in Neder-Betuwe

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.