Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Rheden

Nieuwbouw in Rheden

Rheden staat op plek 258 van 342. Er wordt hier weinig gebouwd vergeleken met de rest van het land.

In de pijplijn
147 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
24 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
123 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
7 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
1 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
258 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 16% Vergund 84%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Rheden16%
Nederland46%

Van de 147 woningen in de pijplijn zijn er 24 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 16%. Dat is 30 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

21,0 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 21,0 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Rheden gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Rheden 1

    3 panden · bouwjaar 2014 · op de kaart

    63
  2. 02

    Bouwlocatie Rheden 2

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    30
  3. 03

    Bouwlocatie Rheden 3

    17 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    17
  4. 04

    Bouwlocatie Rheden 4

    6 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    6
  5. 05

    Bouwlocatie Rheden 5

    5 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    5
  6. 06

    Bouwlocatie Rheden 6

    5 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    5

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Rheden telt 17 woningen, met de eerste panden uit 2024. Links de luchtfoto uit 2022, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Rheden in 2022 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 171.234 m² dak erbij sinds 2015
  • 24 voetbalvelden
  • plek 300 van 339 gemeenten
  • 3 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Rheden. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

52020213212202211412023492620249372025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 5 20
2022 32 12
2023 11 41
2024 49 26
2025 9 37

Bouwvergunningen die Rheden bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

528 berichten in de laatste 12 maanden

41 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Rheden — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Rheden

In Rheden kwamen er sinds 1 januari 2022 1.195 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 781.

Inwoners erbij in Rheden, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+1.195
Geboren in Nederland−781

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Rheden0,33
Gelderland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

RhedenGelderlandNederland
Totaal+414+62.877+539.536
Geboren in Nederland−781+13.588−34.355
Geboren in het buitenland+1.195+49.289+573.891
waarvan in Europa+439+20.412+249.895
waarvan buiten Europa+756+28.877+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202611,6%11,2%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

RhedenGelderlandNederland
Huishoudens erbij+277+32.786+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,01 → 1,992,19 → 2,162,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd9224.129216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,330,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

RhedenGelderlandNederland
Geboren min overleden−1.065−5.463−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+842+19.6720
Migratie met het buitenland, saldo+576+36.832+468.932

Woningen

RhedenGelderlandNederland
Woningen op 1 januari 202621.445965.8258.344.955
Erbij sinds 2022+160+33.710+299.375
Zonder ingeschreven bewoner565 (2,6%)19.565 (2,0%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen55,8%61,0%57,1%
Huur van corporatie28,6%26,5%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 280.000 → € 377.000€ 310.000 → € 398.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw14720.306233.935
Waarvan in aanbouw2410.241107.441

Ouderen, 1 januari 2026

RhedenGelderlandNederland
65 jaar of ouder27,4%22,4%21,1%
80 jaar of ouder8,1%5,5%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Rheden te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Zandvoort 147 109
Ommen 145 72
Uithoorn 149 97
Dalfsen 144 66
Dantumadiel 150 33
Tubbergen 144 98

Een woning zoeken in Rheden

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.