Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Veenendaal

Nieuwbouw in Veenendaal

Met plek 20 van 342 zit Veenendaal in de bovenste kwart van Nederland: er staat hier meer op stapel dan in de meeste gemeenten.

In de pijplijn
1.594 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
1.038 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
556 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
189 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
0 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
20 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 65% Vergund 35%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Veenendaal65%
Nederland46%

Van de 1.594 woningen in de pijplijn zijn er 1.038 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 65%. Dat is 19 procentpunt hoger dan het landelijk gemiddelde van 46%: hier blijft minder plan op papier liggen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

8,4 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 8,4 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Veenendaal gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Veenendaal 1

    343 panden · bouwjaar 2025–2027 · op de kaart

    479
  2. 02

    Bouwlocatie Veenendaal 2

    18 panden · bouwjaar 2025–2027 · op de kaart

    274
  3. 03

    Bouwlocatie Veenendaal 3

    16 panden · bouwjaar 2024–2025 · op de kaart

    205
  4. 04

    Bouwlocatie Veenendaal 4

    19 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    139
  5. 05

    Bouwlocatie Veenendaal 5

    2 panden · bouwjaar 2027 · op de kaart

    128
  6. 06

    Bouwlocatie Veenendaal 6

    71 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    104
  7. 07

    Bouwlocatie Veenendaal 7

    22 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    84
  8. 08

    Bouwlocatie Veenendaal 8

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    78
  9. 09

    Bouwlocatie Veenendaal 9

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    74
  10. 10

    Bouwlocatie Veenendaal 10

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    48
  11. 11

    Bouwlocatie Veenendaal 11

    11 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    34
  12. 12

    Bouwlocatie Veenendaal 12

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    34

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Veenendaal telt 479 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Veenendaal in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 558.263 m² dak erbij sinds 2015
  • 78 voetbalvelden
  • plek 7 van 339 gemeenten
  • 9 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Veenendaal. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

54145520212743382022511381202339542820242631.0652025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 541 455
2022 274 338
2023 511 381
2024 395 428
2025 263 1.065

Bouwvergunningen die Veenendaal bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

672 berichten in de laatste 12 maanden

55 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Wie erbij komt in Veenendaal

In Veenendaal kwamen er sinds 1 januari 2022 1.673 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 1.435.

Inwoners erbij in Veenendaal, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+1.673
Geboren in Nederland+1.435

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Veenendaal0,82
Utrecht0,69
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

VeenendaalUtrechtNederland
Totaal+3.108+45.231+539.536
Geboren in Nederland+1.435+5.720−34.355
Geboren in het buitenland+1.673+39.511+573.891
waarvan in Europa+585+14.292+249.895
waarvan buiten Europa+1.088+25.219+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202611,8%15,4%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

VeenendaalUtrechtNederland
Huishoudens erbij+1.435+25.557+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,33 → 2,302,18 → 2,152,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd1.18017.754216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,820,690,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

VeenendaalUtrechtNederland
Geboren min overleden+766+8.331−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+1.371+9.5170
Migratie met het buitenland, saldo+547+21.495+468.932

Woningen

VeenendaalUtrechtNederland
Woningen op 1 januari 202630.425625.9908.344.955
Erbij sinds 2022+1.335+24.895+299.375
Zonder ingeschreven bewoner665 (2,2%)14.650 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen59,5%57,8%57,1%
Huur van corporatie30,8%26,8%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 303.000 → € 394.000€ 382.000 → € 480.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw1.59421.818233.935
Waarvan in aanbouw1.0388.020107.441

Ouderen, 1 januari 2026

VeenendaalUtrechtNederland
65 jaar of ouder19,4%18,8%21,1%
80 jaar of ouder4,7%4,7%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Veenendaal te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Arnhem 1.568 334
Oss 1.690 798
Hoorn 1.473 690
Purmerend 1.469 556
Nissewaard 1.451 622
Stichtse Vecht 1.444 509

Een woning zoeken in Veenendaal

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.