Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Berg en Dal

Nieuwbouw in Berg en Dal

Berg en Dal staat op plek 150 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
336 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
185 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
151 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
113 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
2 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
150 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 55% Vergund 45%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Berg en Dal55%
Nederland46%

Van de 336 woningen in de pijplijn zijn er 185 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 55%. Dat is 9 procentpunt hoger dan het landelijk gemiddelde van 46%: hier blijft minder plan op papier liggen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

3,0 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 3,0 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Berg en Dal gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Berg en Dal 1

    78 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    78
  2. 02

    Bouwlocatie Berg en Dal 2

    33 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    53
  3. 03

    Bouwlocatie Berg en Dal 3

    16 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    40
  4. 04

    Bouwlocatie Berg en Dal 4

    31 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    37
  5. 05

    Bouwlocatie Berg en Dal 5

    23 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    30
  6. 06

    Bouwlocatie Berg en Dal 6

    22 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    27
  7. 07

    Bouwlocatie Berg en Dal 7

    7 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    23
  8. 08

    Bouwlocatie Berg en Dal 8

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    21
  9. 09

    Bouwlocatie Berg en Dal 9

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    14
  10. 10

    Bouwlocatie Berg en Dal 10

    2 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    13
  11. 11

    Bouwlocatie Berg en Dal 11

    8 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    12
  12. 12

    Bouwlocatie Berg en Dal 12

    4 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    9

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Berg en Dal telt 53 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Berg en Dal in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 233.671 m² dak erbij sinds 2015
  • 33 voetbalvelden
  • plek 269 van 339 gemeenten
  • 0 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Berg en Dal. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

3011620211291242022133662023768120241312222025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 30 116
2022 129 124
2023 133 66
2024 76 81
2025 131 222

Bouwvergunningen die Berg en Dal bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

10 berichten in de laatste 12 maanden

0 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Berg en Dal — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Berg en Dal

In Berg en Dal kwamen er sinds 1 januari 2022 842 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 93.

Inwoners erbij in Berg en Dal, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+842
Geboren in Nederland−93

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Berg en Dal0,71
Gelderland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Berg en DalGelderlandNederland
Totaal+749+62.877+539.536
Geboren in Nederland−93+13.588−34.355
Geboren in het buitenland+842+49.289+573.891
waarvan in Europa+397+20.412+249.895
waarvan buiten Europa+445+28.877+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20269,1%11,2%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

Berg en DalGelderlandNederland
Huishoudens erbij+477+32.786+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,14 → 2,112,19 → 2,162,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd33824.129216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,710,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

Berg en DalGelderlandNederland
Geboren min overleden−613−5.463−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+726+19.6720
Migratie met het buitenland, saldo+499+36.832+468.932

Woningen

Berg en DalGelderlandNederland
Woningen op 1 januari 202616.460965.8258.344.955
Erbij sinds 2022+540+33.710+299.375
Zonder ingeschreven bewoner350 (2,1%)19.565 (2,0%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen61,1%61,0%57,1%
Huur van corporatie28,2%26,5%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 304.000 → € 395.000€ 310.000 → € 398.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw33620.306233.935
Waarvan in aanbouw18510.241107.441

Ouderen, 1 januari 2026

Berg en DalGelderlandNederland
65 jaar of ouder27,3%22,4%21,1%
80 jaar of ouder7,1%5,5%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Berg en Dal te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Oost Gelre 335 130
Renkum 335 98
Weert 337 146
Berkelland 333 142
West Maas en Waal 339 127
Oisterwijk 340 166

Een woning zoeken in Berg en Dal

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.