Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Montferland

Nieuwbouw in Montferland

Montferland staat op plek 166 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
293 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
159 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
134 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
147 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
3 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
166 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 54% Vergund 46%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Montferland54%
Nederland46%

Van de 293 woningen in de pijplijn zijn er 159 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 54%. Dat is 8 procentpunt hoger dan het landelijk gemiddelde van 46%: hier blijft minder plan op papier liggen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

2,0 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 2,0 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Montferland gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Montferland 1

    17 panden · bouwjaar 2021–2026 · op de kaart

    54
  2. 02

    Bouwlocatie Montferland 2

    22 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    40
  3. 03

    Bouwlocatie Montferland 3

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    31
  4. 04

    Bouwlocatie Montferland 4

    30 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    30
  5. 05

    Bouwlocatie Montferland 5

    28 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    28
  6. 06

    Bouwlocatie Montferland 6

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    24
  7. 07

    Bouwlocatie Montferland 7

    18 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    21
  8. 08

    Bouwlocatie Montferland 8

    2 panden · bouwjaar 2018–2025 · op de kaart

    11
  9. 09

    Bouwlocatie Montferland 9

    1 pand · bouwjaar 2025 · op de kaart

    11
  10. 10

    Bouwlocatie Montferland 10

    5 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    10
  11. 11

    Bouwlocatie Montferland 11

    7 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    7
  12. 12

    Bouwlocatie Montferland 12

    5 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    5

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Montferland telt 54 woningen, met de eerste panden uit 2021. Links de luchtfoto uit 2019, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Montferland in 2019 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 499.071 m² dak erbij sinds 2015
  • 70 voetbalvelden
  • plek 198 van 339 gemeenten
  • 9 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Montferland. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

107163202115987202213510020234115920241661512025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 107 163
2022 159 87
2023 135 100
2024 41 159
2025 166 151

Bouwvergunningen die Montferland bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

513 berichten in de laatste 12 maanden

44 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Montferland — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Montferland

In Montferland kwamen er sinds 1 januari 2022 763 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 108.

Inwoners erbij in Montferland, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+763
Geboren in Nederland−108

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Montferland0,81
Gelderland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

MontferlandGelderlandNederland
Totaal+655+62.877+539.536
Geboren in Nederland−108+13.588−34.355
Geboren in het buitenland+763+49.289+573.891
waarvan in Europa+424+20.412+249.895
waarvan buiten Europa+339+28.877+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20268,4%11,2%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

MontferlandGelderlandNederland
Huishoudens erbij+413+32.786+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,26 → 2,232,19 → 2,162,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd33524.129216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,810,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

MontferlandGelderlandNederland
Geboren min overleden−349−5.463−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+594+19.6720
Migratie met het buitenland, saldo+392+36.832+468.932

Woningen

MontferlandGelderlandNederland
Woningen op 1 januari 202616.530965.8258.344.955
Erbij sinds 2022+445+33.710+299.375
Zonder ingeschreven bewoner375 (2,3%)19.565 (2,0%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen66,5%61,0%57,1%
Huur van corporatie23,1%26,5%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 253.000 → € 322.000€ 310.000 → € 398.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw29320.306233.935
Waarvan in aanbouw15910.241107.441

Ouderen, 1 januari 2026

MontferlandGelderlandNederland
65 jaar of ouder25,6%22,4%21,1%
80 jaar of ouder6,5%5,5%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Montferland te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Schouwen-Duiveland 294 113
Epe 290 173
Teylingen 296 0
Goirle 287 133
Steenwijkerland 285 141
Gorinchem 302 243

Een woning zoeken in Montferland

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.