Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Den Helder

Nieuwbouw in Den Helder

Den Helder staat op plek 195 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
243 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
104 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
139 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
87 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
2 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
195 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 43% Vergund 57%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Den Helder43%
Nederland46%

Van de 243 woningen in de pijplijn zijn er 104 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 43%. Dat is 3 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

2,8 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 2,8 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Den Helder gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Den Helder 1

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    55
  2. 02

    Bouwlocatie Den Helder 2

    39 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    39
  3. 03

    Bouwlocatie Den Helder 3

    36 panden · bouwjaar 2023 · op de kaart

    36
  4. 04

    Bouwlocatie Den Helder 4

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    28
  5. 05

    Bouwlocatie Den Helder 5

    19 panden · bouwjaar 2022 · op de kaart

    22
  6. 06

    Bouwlocatie Den Helder 6

    12 panden · bouwjaar 2023 · op de kaart

    12
  7. 07

    Bouwlocatie Den Helder 7

    6 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    6
  8. 08

    Bouwlocatie Den Helder 8

    4 panden · bouwjaar 2021–2025 · op de kaart

    4
  9. 09

    Bouwlocatie Den Helder 9

    4 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    4
  10. 10

    Bouwlocatie Den Helder 10

    3 panden · bouwjaar 2022 · op de kaart

    3

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Den Helder telt 55 woningen, met de eerste panden uit 2024. Links de luchtfoto uit 2022, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Den Helder in 2022 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 234.319 m² dak erbij sinds 2015
  • 33 voetbalvelden
  • plek 184 van 339 gemeenten
  • 2 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Den Helder. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

5721420211112312022180722023110133202495272025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 57 214
2022 111 231
2023 180 72
2024 110 133
2025 95 27

Bouwvergunningen die Den Helder bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

691 berichten in de laatste 12 maanden

42 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Den Helder — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Den Helder

In Den Helder kwamen er sinds 1 januari 2022 1.031 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 687.

Inwoners erbij in Den Helder, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+1.031
Geboren in Nederland−687

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Den Helder1,18
Noord-Holland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Den HelderNoord-HollandNederland
Totaal+344+99.559+539.536
Geboren in Nederland−687−21.107−34.355
Geboren in het buitenland+1.031+120.666+573.891
waarvan in Europa+573+51.653+249.895
waarvan buiten Europa+458+69.013+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202612,9%24,0%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

Den HelderNoord-HollandNederland
Huishoudens erbij+339+53.884+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,00 → 1,982,05 → 2,032,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd40139.702216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden1,180,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

Den HelderNoord-HollandNederland
Geboren min overleden−528+6.013−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+379−21.4300
Migratie met het buitenland, saldo+505+98.301+468.932

Woningen

Den HelderNoord-HollandNederland
Woningen op 1 januari 202628.9251.434.8108.344.955
Erbij sinds 2022+525+57.860+299.375
Zonder ingeschreven bewoner670 (2,3%)44.110 (3,1%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen55,0%50,3%57,1%
Huur van corporatie36,4%31,2%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 185.000 → € 261.000€ 394.000 → € 480.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw24357.101233.935
Waarvan in aanbouw10428.280107.441

Ouderen, 1 januari 2026

Den HelderNoord-HollandNederland
65 jaar of ouder25,5%19,5%21,1%
80 jaar of ouder6,3%4,8%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Den Helder te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Lisse 244 0
Montfoort 245 4
Waadhoeke 245 102
Zwartewaterland 241 160
Oldambt 240 46
Bloemendaal 247 46

Een woning zoeken in Den Helder

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.