Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Bloemendaal

Nieuwbouw in Bloemendaal

Bloemendaal staat op plek 190 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
247 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
46 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
201 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
20 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
1 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
190 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 19% Vergund 81%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Bloemendaal19%
Nederland46%

Van de 247 woningen in de pijplijn zijn er 46 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 19%. Dat is 27 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

12,4 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 12,4 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Bloemendaal gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Bloemendaal 1

    55 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    72
  2. 02

    Bouwlocatie Bloemendaal 2

    16 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    61
  3. 03

    Bouwlocatie Bloemendaal 3

    15 panden · bouwjaar 2024 · op de kaart

    30
  4. 04

    Bouwlocatie Bloemendaal 4

    23 panden · bouwjaar 2024 · op de kaart

    23

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Bloemendaal telt 30 woningen, met de eerste panden uit 2024. Links de luchtfoto uit 2022, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Bloemendaal in 2022 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 98.397 m² dak erbij sinds 2015
  • 14 voetbalvelden
  • plek 279 van 339 gemeenten
  • 0 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Bloemendaal. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

1542202177320228520231190202451372025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 15 42
2022 77 3
2023 8 5
2024 11 90
2025 5 137

Bouwvergunningen die Bloemendaal bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

661 berichten in de laatste 12 maanden

48 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Bloemendaal — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Bloemendaal

In Bloemendaal kwamen er sinds 1 januari 2022 415 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren daalde met 593.

Inwoners erbij in Bloemendaal, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+415
Geboren in Nederland−593

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Bloemendaal0,68
Noord-Holland0,74
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

BloemendaalNoord-HollandNederland
Totaal−178+99.559+539.536
Geboren in Nederland−593−21.107−34.355
Geboren in het buitenland+415+120.666+573.891
waarvan in Europa+259+51.653+249.895
waarvan buiten Europa+156+69.013+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202612,5%24,0%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

BloemendaalNoord-HollandNederland
Huishoudens erbij+142+53.884+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,34 → 2,292,05 → 2,032,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd9639.702216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,680,740,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

BloemendaalNoord-HollandNederland
Geboren min overleden−701+6.013−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+308−21.4300
Migratie met het buitenland, saldo+259+98.301+468.932

Woningen

BloemendaalNoord-HollandNederland
Woningen op 1 januari 202610.4001.434.8108.344.955
Erbij sinds 2022+220+57.860+299.375
Zonder ingeschreven bewoner265 (2,5%)44.110 (3,1%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen70,7%50,3%57,1%
Huur van corporatie17,3%31,2%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 829.000 → € 919.000€ 394.000 → € 480.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw24757.101233.935
Waarvan in aanbouw4628.280107.441

Ouderen, 1 januari 2026

BloemendaalNoord-HollandNederland
65 jaar of ouder28,1%19,5%21,1%
80 jaar of ouder8,9%4,8%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Bloemendaal te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Scherpenzeel 247 58
Montfoort 245 4
Peel en Maas 249 77
Waadhoeke 245 102
Lisse 244 0
Culemborg 251 106

Een woning zoeken in Bloemendaal

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.