Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Eemnes

Nieuwbouw in Eemnes

Eemnes staat op plek 254 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
153 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
39 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
114 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
9 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
0 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
254 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 25% Vergund 75%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Eemnes25%
Nederland46%

Van de 153 woningen in de pijplijn zijn er 39 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 25%. Dat is 20 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

17,0 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 17,0 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Eemnes gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Eemnes 1

    37 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    134
  2. 02

    Bouwlocatie Eemnes 2

    83 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    103
  3. 03

    Bouwlocatie Eemnes 3

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    21
  4. 04

    Bouwlocatie Eemnes 4

    13 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    13
  5. 05

    Bouwlocatie Eemnes 5

    4 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    4

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Eemnes telt 134 woningen, met de eerste panden uit 2025. Links de luchtfoto uit 2023, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Eemnes in 2023 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 111.711 m² dak erbij sinds 2015
  • 16 voetbalvelden
  • plek 235 van 339 gemeenten
  • 0 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Eemnes. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

8382021311972022179922023751202449572025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 8 38
2022 31 197
2023 179 92
2024 75 1
2025 49 57

Bouwvergunningen die Eemnes bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

4 berichten in de laatste 12 maanden

0 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Eemnes — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Eemnes

In Eemnes kwamen er sinds 1 januari 2022 339 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 276.

Inwoners erbij in Eemnes, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+339
Geboren in Nederland+276

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Eemnes1,08
Utrecht0,69
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

EemnesUtrechtNederland
Totaal+615+45.231+539.536
Geboren in Nederland+276+5.720−34.355
Geboren in het buitenland+339+39.511+573.891
waarvan in Europa+123+14.292+249.895
waarvan buiten Europa+216+25.219+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 202610,6%15,4%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

EemnesUtrechtNederland
Huishoudens erbij+263+25.557+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,31 → 2,282,18 → 2,152,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd28517.754216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden1,080,690,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

EemnesUtrechtNederland
Geboren min overleden+34+8.331−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+336+9.5170
Migratie met het buitenland, saldo+107+21.495+468.932

Woningen

EemnesUtrechtNederland
Woningen op 1 januari 20264.430625.9908.344.955
Erbij sinds 2022+330+24.895+299.375
Zonder ingeschreven bewoner105 (2,4%)14.650 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen71,6%57,8%57,1%
Huur van corporatie22,3%26,8%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 444.000 → € 546.000€ 382.000 → € 480.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw15321.818233.935
Waarvan in aanbouw398.020107.441

Ouderen, 1 januari 2026

EemnesUtrechtNederland
65 jaar of ouder23,3%18,8%21,1%
80 jaar of ouder5,5%4,7%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Eemnes te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Rucphen 154 54
Wijdemeren 154 3
Woudenberg 154 43
Buren 155 48
Valkenswaard 151 64
Dantumadiel 150 33

Een woning zoeken in Eemnes

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.