Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Hardenberg

Nieuwbouw in Hardenberg

Met plek 54 van 342 zit Hardenberg in de bovenste kwart van Nederland: er staat hier meer op stapel dan in de meeste gemeenten.

In de pijplijn
837 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
618 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
219 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
415 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
14 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
54 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 74% Vergund 26%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Hardenberg74%
Nederland46%

Van de 837 woningen in de pijplijn zijn er 618 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 74%. Dat is 28 procentpunt hoger dan het landelijk gemiddelde van 46%: hier blijft minder plan op papier liggen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

2,0 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 2,0 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Hardenberg gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Hardenberg 1

    129 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    138
  2. 02

    Bouwlocatie Hardenberg 2

    4 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    102
  3. 03

    Bouwlocatie Hardenberg 3

    2 panden · bouwjaar 2024 · op de kaart

    56
  4. 04

    Bouwlocatie Hardenberg 4

    3 panden · bouwjaar 2012–2025 · op de kaart

    47
  5. 05

    Bouwlocatie Hardenberg 5

    2 panden · bouwjaar 2022–2025 · op de kaart

    46
  6. 06

    Bouwlocatie Hardenberg 6

    41 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    41
  7. 07

    Bouwlocatie Hardenberg 7

    39 panden · bouwjaar 2011–2025 · op de kaart

    39
  8. 08

    Bouwlocatie Hardenberg 8

    34 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    34
  9. 09

    Bouwlocatie Hardenberg 9

    1 pand · bouwjaar 2024 · op de kaart

    33
  10. 10

    Bouwlocatie Hardenberg 10

    14 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    28
  11. 11

    Bouwlocatie Hardenberg 11

    26 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    26
  12. 12

    Bouwlocatie Hardenberg 12

    17 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    26

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Hardenberg telt 138 woningen, met de eerste panden uit 2024. Links de luchtfoto uit 2022, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Hardenberg in 2022 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 1.080.405 m² dak erbij sinds 2015
  • 151 voetbalvelden
  • plek 240 van 339 gemeenten
  • 13 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Hardenberg. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

24036320213983052022237243202328052620244474572025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 240 363
2022 398 305
2023 237 243
2024 280 526
2025 447 457

Bouwvergunningen die Hardenberg bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

13 berichten in de laatste 12 maanden

0 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Hardenberg — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Hardenberg

In Hardenberg kwamen er sinds 1 januari 2022 1.198 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 1.120.

Inwoners erbij in Hardenberg, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+1.198
Geboren in Nederland+1.120

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Hardenberg0,96
Overijssel0,87
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

HardenbergOverijsselNederland
Totaal+2.318+30.465+539.536
Geboren in Nederland+1.120+3.074−34.355
Geboren in het buitenland+1.198+27.391+573.891
waarvan in Europa+466+12.666+249.895
waarvan buiten Europa+732+14.725+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20266,2%11,0%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

HardenbergOverijsselNederland
Huishoudens erbij+954+14.881+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,43 → 2,392,23 → 2,212,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd91512.885216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,960,870,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

HardenbergOverijsselNederland
Geboren min overleden+172−1.633−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+1.209+9.9920
Migratie met het buitenland, saldo+230+15.659+468.932

Woningen

HardenbergOverijsselNederland
Woningen op 1 januari 202626.695536.6408.344.955
Erbij sinds 2022+1.285+18.080+299.375
Zonder ingeschreven bewoner515 (1,9%)12.230 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen70,4%61,2%57,1%
Huur van corporatie21,0%26,8%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 272.000 → € 352.000€ 280.000 → € 356.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw8379.339233.935
Waarvan in aanbouw6185.395107.441

Ouderen, 1 januari 2026

HardenbergOverijsselNederland
65 jaar of ouder20,9%21,4%21,1%
80 jaar of ouder5,0%5,4%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Hardenberg te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Almelo 838 420
Barneveld 838 459
Hengelo (O.) 832 577
Oosterhout 813 421
Apeldoorn 865 326
Zoetermeer 869 340

Een woning zoeken in Hardenberg

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.