Register van nieuwbouw in Nederland CBS-cijfers t/m mei 2026 · gecontroleerd 12 okt Bron: CBS & Kadaster/BAG
Nieuwbouwprojecten

Register · Gemeenten · Sint-Michielsgestel

Nieuwbouw in Sint-Michielsgestel

Sint-Michielsgestel staat op plek 231 van 342 gemeenten — een gemiddelde bouwopgave.

In de pijplijn
177 woningen, vergund of in aanbouw
In aanbouw
47 bouw is echt begonnen
Vergund, nog niet gestart
130 plan ligt er, schop nog niet
Opgeleverd, 12 maanden
36 door nieuwbouw aan de voorraad toegevoegd
Afgeblazen, 12 maanden
0 vergunning of startmelding ingetrokken
Plek in Nederland
231 van 342 gemeenten

Peilmaand pijplijn: mei 2026 · opgeleverd en afgeblazen: laatste 12 maanden tot en met mei 2026.

In aanbouw 27% Vergund 73%

Hoeveel is er echt begonnen?

Deel van de pijplijn dat in aanbouw is

Sint-Michielsgestel27%
Nederland46%

Van de 177 woningen in de pijplijn zijn er 47 daadwerkelijk in aanbouw, oftewel 27%. Dat is 19 procentpunt lager dan het landelijk gemiddelde van 46%: een groter deel is hier wel vergund, maar nog niet begonnen.

Pijplijn bij het tempo van het afgelopen jaar

4,9 jaar

Deze pijplijn komt bij het tempo van het afgelopen jaar overeen met ongeveer 4,9 jaar productie. Dat is een rekensom, geen voorspelling: opleveringen komen in golven.

Waar er in Sint-Michielsgestel gebouwd wordt

Panden die volgens de BAG tegelijk in aanbouw of net vergund zijn, geclusterd tot bouwlocaties. Grootste eerst. Dit zijn geen verkoopprojecten maar bouwplaatsen — namen en prijzen staan er niet in.

  1. 01

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 1

    5 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    50
  2. 02

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 2

    2 panden · bouwjaar 2020–2024 · op de kaart

    44
  3. 03

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 3

    9 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    24
  4. 04

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 4

    1 pand · bouwjaar 2026 · op de kaart

    22
  5. 05

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 5

    12 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    12
  6. 06

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 6

    4 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    4
  7. 07

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 7

    4 panden · bouwjaar 2025–2026 · op de kaart

    4
  8. 08

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 8

    4 panden · bouwjaar 2025 · op de kaart

    4
  9. 09

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 9

    3 panden · bouwjaar 2024–2025 · op de kaart

    3
  10. 10

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 10

    3 panden · bouwjaar 2024–2026 · op de kaart

    3
  11. 11

    Bouwlocatie Sint-Michielsgestel 11

    3 panden · bouwjaar 2026 · op de kaart

    3

Een bouwlocatie, toen en nu

Deze bouwlocatie in Sint-Michielsgestel telt 44 woningen, met de eerste panden uit 2020. Links de luchtfoto uit 2018, rechts 2026. Hetzelfde kader, dezelfde schaal: wat ertussen zit is gebouwd, gesloopt of nog een bouwput.

Luchtfoto van een bouwlocatie in Sint-Michielsgestel in 2018 en 2026
Eén beeldpunt is 25 centimeter. Luchtfoto: Beeldmateriaal Nederland.
  • 239.870 m² dak erbij sinds 2015
  • 34 voetbalvelden
  • plek 212 van 339 gemeenten
  • 0 nieuwe panden groter dan 5.000 m²

Bekijk deze plek jaar voor jaar — daar staan alle elf jaargangen achter een schuifbalk, en kun je zelf rondkijken in de omgeving.

Per jaar

Opgeleverde en vergunde nieuwbouwwoningen in Sint-Michielsgestel. Vergunningen lopen voor op opleveringen: wat nu vergund wordt, staat er over een paar jaar.

Opgeleverd Vergund

18912420211494520221022920232148202479612025
Als tabel
Bron: CBS 86098NED, woonfunctie
JaarOpgeleverdVergund
2021 189 124
2022 149 45
2023 102 29
2024 21 48
2025 79 61

Bouwvergunningen die Sint-Michielsgestel bekendmaakt

Elke gemeente publiceert haar vergunningen in het Gemeenteblad. Dit zijn de berichten over bouwen; één project levert vaak meer dan één bericht op (aanvraag, verlenging, besluit), dus lees dit als drukte, niet als aantal panden.

572 berichten in de laatste 12 maanden

43 in de laatste 30 dagen

Bron: officiële bekendmakingen, gemeten op 2026-10-03

Uitgesplitst naar straat: de vergunningszaken van de afgelopen week in Sint-Michielsgestel — dakkapellen, uitbouwen, kap en sloop, met per zaak de link naar de officiële bekendmaking en de bezwaartermijn.

Wie erbij komt in Sint-Michielsgestel

In Sint-Michielsgestel kwamen er sinds 1 januari 2022 381 inwoners bij die in het buitenland zijn geboren. Het aantal inwoners dat in Nederland is geboren steeg met 79.

Inwoners erbij in Sint-Michielsgestel, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Geboren in het buitenland+381
Geboren in Nederland+79

Nieuwe woningen per extra huishouden, 2022 tot en met 2024

Sint-Michielsgestel0,80
Noord-Brabant0,76
Nederland0,74

Onder 1 betekent: minder nieuwe woningen dan er huishoudens bijkwamen.

Alle cijfers als tabel

Inwoners erbij, 1 januari 2022 tot 1 januari 2026

Sint-MichielsgestelNoord-BrabantNederland
Totaal+460+84.081+539.536
Geboren in Nederland+79−3.637−34.355
Geboren in het buitenland+381+87.718+573.891
waarvan in Europa+149+39.697+249.895
waarvan buiten Europa+232+48.021+323.996
Aandeel geboren in het buitenland, 20266,4%15,1%17,2%

Huishoudens 1 januari 2022 tot 1 januari 2025, nieuwbouw 2022 tot en met 2024

Sint-MichielsgestelNoord-BrabantNederland
Huishoudens erbij+339+46.256+291.761
Gemiddelde huishoudensgrootte2,38 → 2,352,16 → 2,132,13 → 2,10
Nieuwbouw opgeleverd27235.072216.114
Nieuwe woningen per extra huishouden0,800,760,74

Geboorte, sterfte en verhuizen, 2022 tot en met 2024

Sint-MichielsgestelNoord-BrabantNederland
Geboren min overleden−64−6.817−13.664
Verhuisd binnen Nederland, saldo+302−18.8770
Migratie met het buitenland, saldo+207+96.843+468.932

Woningen

Sint-MichielsgestelNoord-BrabantNederland
Woningen op 1 januari 202612.7501.213.4608.344.955
Erbij sinds 2022+310+49.045+299.375
Zonder ingeschreven bewoner215 (1,7%)27.650 (2,3%)206.580 (2,5%)
Koopwoningen74,7%61,0%57,1%
Huur van corporatie16,3%26,9%28,3%
Gemiddelde WOZ-waarde€ 392.000 → € 492.000€ 323.000 → € 406.000€ 317.000 → € 398.000
In de pijplijn, vergund of in aanbouw17734.208233.935
Waarvan in aanbouw4717.545107.441

Ouderen, 1 januari 2026

Sint-MichielsgestelNoord-BrabantNederland
65 jaar of ouder23,8%22,0%21,1%
80 jaar of ouder6,3%5,6%5,3%
  • Zonder ingeschreven bewoner betekent: op 1 januari stond niemand op dat adres ingeschreven. Daar zitten ook woningen tussen die net verkocht, verbouwd of nieuw opgeleverd zijn.
  • Nieuwbouw telt alleen nieuw gebouwde woningen (CBS). Woningen uit verbouw of splitsing en gesloopte woningen tellen hier niet mee.

Bron: CBS (85458NED, 70072ned, 86286NED, 86098NED, 82211NED), bewerking nieuwbouw-projecten.nl, CC BY 4.0. Cijfers bijgewerkt 12 oktober 2026.

Gemeenten met een vergelijkbare opgave

Even groot in aantallen, dus bruikbaar om naast Sint-Michielsgestel te leggen.

GemeenteIn pijplijnIn aanbouw
Dinkelland 177 124
Hellendoorn 177 27
Staphorst 179 80
Voorst 179 113
Velsen 181 159
Weststellingwerf 173 135

Een woning zoeken in Sint-Michielsgestel

Wij publiceren geen aanbod. Wat hier staat is de teller: hoeveel er gebouwd wordt en hoe ver het is. De maandcijfers lopen tot en met mei 2026, de pijplijncijfers tot en met mei 2026. Cijfers uit CBS (86098NED, 82211NED) en de BAG van het Kadaster via PDOK. Klopt er iets niet? Laat het weten.